Ankara Genital Estetik

Genital bölgenin görünümü, kadın bedeninin estetiği için oldukça önemlidir. Bu bölgede meydana gelen yıpranma, renk değişimi ve sarkmalar bireyin görünümünü olumsuz etkileyebilmektedir. İleri yaş ve doğumlarla birlikte, vücuttaki pek çok bölge gibi genital bölge de yıpranmaya başlar. Bu yıpranma, dokuların sarkmaya başlaması ile bambaşka bir boyuta ulaşır. Hem cinsel birlikteliklerden alınan hazzı azaltabilir hem de bireyde özgüven problemlerine yol açabilirler. Bahsettiğimiz problemler çiftlerin cinsel yaşamlarını oldukça ciddi bir şekilde etkileyebilmektedir. Hem bu problemlerden kurtulmak hem de çekici bir vajina görünümüne sahip olmak isteyen kadınlar genital bölge estetiği kapsamında yapılan operasyonlara başvurmaktadırlar. Bu operasyonların başında vajinoplasti, labioplasti ve hüdoplasti gibi estetik uygulamaları gelmektedir.

Yazımızın devamında ‘’Genital estetik nerelere yapılabilir?’’, ‘’Genital estetik ne kadar sürer?’’, ‘’Genital bölge estetiği nasıl yapılır?’’ ve ‘’Genital estetik kimler için uygundur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara genital estetik operasyonları hakkında merak ettikleriniz için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Doç. Dr. Esra Aktepe Keskin gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, genital bölgenin estetik bütünlüğünü pekiştirmek ve bölgenin daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak için yapılan operasyonlar bütünüdür. Genital estetik kapsamında yapılan estetik uygulamalarına örnek olarak Labioplasti, Vajinoplasti ve Hüdoplasti gibi operasyonlar verilebilir. Bu operasyonlar vulva ve genel olarak vajinal dokuların eşitlenmesi, asimetrilerin giderilmesi ve bölgenin daha çekici bir yapı kazanmasını sağlamak amacıyla yapılırlar.

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir:

  • Vajina içerisindeki yıpranmış bölgeleri onarmak, böylece vajinanın yeniden dar bir yapıya kavuşmasını sağlamak.
  • Vulva üzerinde yer alan iç ve dış dudakların birbirleriyle eşit, genç ve çekici bir görünüm elde etmelerini sağlamak.
  • Klitorisi çevreleyen klitoris şapkası adlı deri dokusundaki sarkmaları gidermek.
  • Vajinanın genel olarak toplu, genç ve estetik kriterlerine uygun bir yapı kazanmasını sağlamak.

Vajina ve çevresinde yer alan estetik sorunlar sonucu ortaya çıkan özgüven problemleri ve cinsel yaşamla ilgili sorunlar da genital estetik ile ortadan kaldırılabilir.

Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Genital estetik kapsamında yapılan üç önemli uygulama vardır. Bunlardan ilki vajinoplasti uygulamasıdır. Vajinoplasti, halk arasında vajina daraltma veya genital daraltma ismiyle de bilinmektedir. Bu operasyon sırasında vajinanın iç kısmında bulunan sarkık dokular yeniden düzenlenir. Böylece vajina sıkı ve genç bir yapıya kavuşur. Diğer yaygın genital estetik uygulaması ise labioplasti uygulamasıdır. Labioplasti uygulaması halk arasında iç dudak estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. Labioplasti ameliyatı sayesinde vajinal dudaklar eşitlenebilir, vajinal dudaklardaki sarkmalar giderilebilir. Böylece vulva çok daha estetik bir görünüme kavuşur. Genelde labioplasti ile birlikte yapılan ve bahsettiğimiz üç genital estetik operasyondan biri olan hüdoplasti de kadınlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu operasyonda ise, klitorisi örten ve ‘’klitoral hood’’ olarak bilinen deri dokusuna müdahale edilir.

Genital Estetik Kimlere Yapılabilir?

Uzmanlar, genital estetik operasyonlarını 18 yaşını doldurmuş olan bireylere önermektedir. Eğer kişi reşitse ve hali hazırda genital estetiklere engel olabilecek bir sağlık sorunu yoksa genital estetik yaptırabilir. Hamile olan veya emzirme döneminde olan kadınlara ise bahsi geçen dönemler son bulduktan sonra genital estetik yaptırmaları tavsiye edilir. Böylece hamilelik ve emzirme sürecinin ardından estetikle elde edilen kazanımlar zarar görmezler.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital estetik, daha önce de bahsettiğimiz gibi bünyesinde pek çok farklı uygulama barındırır. Bunların başında ise vajinoplasti, labioplasti ve hüdoplasti gelir. Bu operasyonların tamamında hastalar anestezi altındadırlar. Yani genital estetik sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Ameliyat sırasında hastaların hedef bölgelerindeki yıpranmalar giderilir, sarkmalara son verilir. Böylece çok daha estetik ve çekici bir vulva görüntüsü elde edilmiş olunur. Bahsettiğimiz operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan Vajinoplasti, Labioplasti ve Hüdoplasti isimli yazılara göz atabilirsiniz.

Genital Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Genital bölge estetiği sonrası hastalar, geçirdikleri operasyonun detaylarına ve kapsamına göre 1 gece hastanede misafir edilebilirler. Eğer operasyonun kapsamı küçükse 2 ila 3 saatlik bir dinlenme sürecinin ardından taburcu edilmeleri de mümkündür.  Genelde bir ila iki hafta içerisinde büyük oranda iyileşme görülür ve hastalar doktorun da önerisiyle gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak tam iyileşme 1 ayı bulabilir. 

Genital Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır, bunlar:

  • Doktorunun önerdiği süre boyunca vajinal yolla cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.
  • Ağır, yorucu ve terletici işler yapılmamalıdır.
  • Bir süre enfeksiyon riski oluşturan hamam ve havuz gibi kamusal alanlarda bulunulmamalıdır.
  • Bir ila iki gün kadar duş alınmamalıdır.
  • Rahat kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalı, doktor önerilerine dikkatle uyulmalıdır.

Bahsi geçen durumlara dikkat edildiği sürece hastalar çok daha hızlı bir şekilde iyileşeceklerdir. 

Ankara Genital Estetik Fiyatları 2023

Ankara genital estetik fiyatları 2023, hangi genital estetiğin yapıldığına göre kişiden kişiye değişebilmektedir. Ankara genital bölge estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Doç. Dr. Esra Aktepe Keskin gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.