Kadın Doğum Uzmanı Ankara

Tıp, birbirinden farklı onlarca uzmanlık alanı bulunan önemli bir bilim dalıdır. Doktorlar, öncelikle genel bir tıp eğitimi alır daha sonra ise bahsi geçen dallardan birinde uzmanlık yaparlar. Böylece uzmanlaştıkları alanı kapsayan hastalıkları teşhis ve tedavi edebilme yetkinliğine kavuşurlar. Kadın doğum Uzmanı Ankara kadın hastalıkları ve doğum alanında uzmanlaşmış doktorlardır. Jinekolog veya kadın hastalıkları uzmanı olarak da bilinen kadın doğum uzmanları; kadın hastalıkları alanında en yetkili ve yetkin hekimlerdir. Kadın hastalıklarını teşhis edebilir, tedavi edebilir; gebelik süreci ile ilgili incelemeler yürütebilir ve doğum işlemini gerçekleştirebilirler. Kadın doğumcular, gebelik takibi, riskli gebelik takibi, sezaryen doğum, doğal doğum ve daha pek çok uygulama alanında da uzmandırlar. Yazımızın devamında ‘’Ankara kadın doğumcu randevusu nasıl alınır?’’, ‘’Kadın doğum uzmanları hangi uygulamaları yapabilir?’’, ‘’Ankara’da en iyi kadın doğum doktoru kimdir?’’ ve ‘’Kadın doğum muayenesi ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara kadın doğum muayenesi ve benzer uygulamalar hakkındaki sorularınız için bize ulaşabilir; detaylı bir görüşme için Doç. Dr. Esra Aktepe Keskin gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.

Kadın Doğum Uzmanı Ankara Kimdir?

Kadın doğum uzmanı Ankara, kadın hastalıkları ve doğum gibi konularda en yetkili olan tıp görevlisidir. Ankara Kadın doğum uzmanı olan doktorlar, kadınların anatomileri, fizyolojileri; gebelik ve doğum gibi alanlarda son derece bilgilidirler. Bu sayede kadınların üreme sistemlerini ilgilendiren hastalıkları teşhis edebilir, gerekli tedavi çalışmalarına öncülük edebilirler. Aynı şekilde gebelik takibi, doğum planlaması, doğum ve doğum sonrası süreçler hakkında da uzmandırlar.

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Ne Yapar?

Kadın doğum uzmanının tedavi edebileceği bazı hastalıklar ve gerçekleştirebilecekleri bazı uygulamalar şunlardır:

 • Çikolata kisti.
 • Yumurtalık kistleri.
 • Kürtaj uygulaması.
 • Rahim sarkması.
 • Adet düzensizliği.
 • Tüp bebek tedavisi.
 • Kısırlık tedavisi.
 • Vajinal enfeksiyonlar…

Kadın doğum uzmanı şu gibi süreçleri yönetebilir:

 • Gebelik takibi.
 • Riskli gebelik takibi.
 • Teşhis ve tanılama süreçleri.
 • Normal doğum, doğal doğum.
 • Sezaryen doğum…

Kadın doğumcu doktorlar, bahsi geçen hastalıkları teşhis edebilir, tedavi işlemlerini gerçekleştirebilir ve özel süreçleri yönetebilirler.

Ankara En İyi Kadın Doğum Uzmanı Kimdir?

Kadın doğum doktorları, tarafından yürütülen bazı tedaviler ve süreçler oldukça uzundur. Özellikle de gebelik takibi gibi işlemler kapsamında hastalar, doktorları ile birkaç haftada bir 8 ila 9 ay boyunca görüşürler. Bu süreçte doktor hastasının ihtiyaçlarını detaylı bir biçimde değerlendirmeli, hastası ile sağlıklı bir iletişime sahip olmalı ve hastasının taleplerini her zaman göz önünde bulundurmalıdır. Böylece bahsi geçen uzun süreçler de tek defalık muayeneler de çok daha ideal bir biçimde gerçekleşecektir. Ankara’da en iyi kadın doğumcu, bahsettiğimiz kriterlere uyan, hastasını anlayan ve onun ihtiyaçlarını en iyi tanıyan doktordur.

Kadın Doğum Uzmanı Jinekolog Mudur?

Kadın doğum uzmanları jinekolog olarak da bilinirler. Bilindiği üzere kadın hastalıkları ve doğum bilim dalının bir diğer ismi jinekolojidir. Jinekoloji, antik Yunancada ‘’kadın bilimi, kadının bilimi’’ manalarına gelmektedir. Modern tıbbın en önemli ve en gelişmiş alanlarından biridir. Bu bilim dalı sayesinde kadınlar pek çok hastalıktan kolayca kurtulabilir, doğurganlıkları ile ilgili problemleri giderebilir ve sağlıklı bebekler dünyaya getirebilirler.

Kadın Doğum Randevusu Nasıl Alınır?

İnternet sitemizin ‘’İletişim’’ adlı menüsündeki telefon numarasını veya mail adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilir; uygun bir tarihe randevu alabilirsiniz. 

Kadın Doğum Uzmanı Muayenesi Ne Kadar Sürer?

Kadın doğum muayeneleri veya jinekoloji muayeneleri; yapılacak olan işleme göre farklı sürelerde tamamlanabilirler. Rutin jinekolojik muayeneler hemen hemen 15-20 dakika kadar sürmektedir. Rutin jinekolog muayeneleri olası rahatsızlıkları tespit etmek ve erkenden tedavi işlemlerine başlamak için önemlidirler. Bu yüzden bireylere, bilinen herhangi bir sağlık sorunları olmasa bile yılda en az bir defa rutin jinekolojik kontrollerden geçmeleri önerilmektedir.

Kadın Doğum Uzmanı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kadın doğum uzmanı muayenelerinin kapsamı, hastaların ihtiyaçlarına ve taleplerine göre planlanır. Bu yüzden muayenenin gidişatı herkeste farklı olabilir. Genel olarak doktor, hastasına şikâyetlerini sorar, şikâyetleri hakkındaki detayları öğrenir. Hastanın ve ailesinin tıbbi geçmişi değerlendirilir. Gerekirse çeşitli özel uygulamalarla tetkikler yapılır. Testler ve görüntüleme uygulamaları da muayene işlemine eşlik edebilir.

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Fiyatları 2023

Ankara kadın doğum uzmanı fiyatları, muayenenin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. Ankara kadın doğum uzmanı muayene fiyatları 2023 hakkında kapsamlı bilgi almak için bizi arayabilir; detaylı bir görüşme için Doç. Dr. Esra Aktepe Keskin gibi alanında uzman bir hekimden randevu alabilirsiniz.